ktyczna i wiele osób jest zadowolonych z korzystania z tego rodzaju zabiegu. Mniej popularne, ale niegdyś bardzo często stosowane jest lakowanie zębów. Osoby chcące utrzymać swoje zęby w doskonałej kondycji mogą także zdecydować się na lakierowanie zębów. Z kolei dla dzieci bardzo często przeprowadzane są w szkołach takie zabiegi, jak fluoryzacje, które sprawiają, że zęby najmłodszych są w lepszym stanie. Zabiegi profilaktyczne cieszą się popularnością zwłaszcza w większych gabinetach stomatologicznych.
Specjalistyczne kliniki stomatologiczne
Specjalistyczne kliniki stomatologiczne zapewniają dostęp do najnowszych zabiegów wykonywanych na zębach pacjentów posiadających różnego rodzaju problemy z uzębieniem. Takie w pełni fachowe kliniki stomatologiczne są dostosowane do potrzeb wszystkich pacjentów, którzy decydują się na korzystanie z ich usług. Są one na tyle rozbudowane, że może z nich w jednym momencie korzystać bardzo wiele osób w praktycznie każdym wieku. Poza tym mogą one w razie potrzeby na dłużej pozostawać na terenie ośrodka i dochodzić do siebie po jakimś trudniejszym zabiegu. Wszystko to sprawia, że są w nich przeprowadzane zabiegi w pełni płatne, jak i wykonywane na zasadach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
W klinikach implantologii wykonywane są różnego rodzaje zabiegi. Polegają one na wstawianiu sztucznych zębów, poprawianiu funkcjonowania całej szczęki zębowej i naprawie wstawionych już wcześniej protez zębowych. Jednymi z najprostszych zabiegów są zabiegi pozwalające na samo wstawienie mostów zębowych. Bardzo pomagają one tym osobom, które nie mogą korzystać z naturalnych zębów. Podobnie jest w przypadku wstawiania protez zębowych, które są wcześniej wykonywane na zamówienie. Poziom codziennego życia osób, które skorzystały z protez zębowych znacznie się zwiększa co pozwala im na czerpanie przyjemności ze spożywania posiłków. Z takimi intencjami do kliniki implantologii przyjeżdżają osoby chcące skorzystać z zabiegu wstawiania implantów zębowych.
Leczenie dentofobii
Sedacja wziewna podtlenkiem azotu określana jest jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, oderwania od rzeczywistości przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Podczas sedacji bardzo duże znaczenie szczególnie u dzieci mają sugestie hipnotyczne. Opowiadając małemu pacjentowi, że podczas zabiegu znajduje się w bajkowym królestwie, kosmosie lub innym wymarzonym przez niego miejscu wykorzystujemy w pełni działanie podtlenku azotu. Opierając się na samym farmakologicznym działaniu podtlenku bez sugestii hipnotycznych jego skuteczność może być niewielka. Skuteczność sedacji wziewnej wynosi około 80% i zależna jest od kilku czynników, takich jak doświadczenie lekarza, podatność pacjenta na tę metodę uspokojenia, wiek i konstytucja psychofizyczna pacjenta. Kwalifikacja pacjentów do sedacji wziewnej opiera się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do jej stosowania. Metoda ta posiada wiele wskazań do których należy silny lęk przed leczeniem stomatologicznym, silny lęk przed iniekcjami, nadmierny odruch wymiotny, nadpobudliwość nerwowa, konieczność wykonywania długich i nieprzyjemnych zabiegów. Poza tym sedacja wziewna powinna być metodą z wyboru u pacjentów z astmą, padaczką, chorobami serca, nadciśnieniem krwi czy hemofilią.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dentofobia