rowadzony pod znieczuleniem.
Jednak sprawdźmy, czy aby na pewno jest to konieczne - może jednak inny stomatolog stwierdzi, że ząb da się uratować za pomocą kanałowego leczenie i nadbudować koronę? Jednak jeżeli próchnica zaatakowała korzeń, to mamy problem - jeżeli do tej pory nie wystąpiła poważna infekcja, to z pewnością wystąpi. Próchnica w korzeniu to tykająca bomba zegarowa, która może stać się ogniskiem zapalnym. A konsekwencje mogą być od błahych, do poważnych.
Nie warto bać się usunięcia zęba, mimo że perspektywa wygląda boleśnie. Koniecznie trzeba znaleźc dobrego stomatologa, najlepiej takiego który jest także chirurgiem szczękowym. Wtedy mamy gwarancję dobrze wykonanego zabiegu i profesjonalnej opieki medycznej.
Wszystko co warto wiedzieć przed pójściem na stomatologię
Jeśli chcesz zostać dentystą, to warto przeczytać przygotowany przez nas artykuł. Dentysta to zawód zaufania publicznego. Dobry stomatolog ma ogromny wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie. Wszak uzębienie, cała jama ustna odpowiadają w ogromnej mierze za aspekt wizualny i prezencję danej osoby. To dobre rozwiązanie nie tylko dla potencjalnych chętnych na zabiegi, ale także dla całego personelu medycznego, bo stawia przed nimi wiele wyzwań i oczekiwań. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to świetny pomysł nie tylko na rozwój zawodowy, ale także perspektywy finansowe w długim horyzoncie czasowym. Zdecydowanie zatem warto zostać stomatologiem!
Gabinety dentystyczne w dzisiejszych czasach są naprawdę bardzo dobrze wyposażone. Nie jest już tak jak było wiele lat temu, że wizyta u dentysty to był prawdziwy horror i jedna wielka zagadka. Dziś stomatologia poszła bardzo do przodu. Polskie gabinety stomatologiczne są naprawdę wyposażone na bardzo dobrym poziomie. W końcu nie bez powodu leczą się u nas także osoby zza granicy chwaląc wysoką jakość obsługi i naprawdę świetną jakość wykonywanych przez naszych stomatologów usług. Gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystkie niezbędne przedmioty, ale także w liczne nowinki technologiczne. Polska tu nie odstaje na tle innych krajów.
Jak się leczy parodontozę?
Bardzo ważna jest właściwa higiena jamy ustnej - powstający kamień zębowy może być przyczyną rozwinięcia się zapalenia przyzębia.
Można zapobiegać paradontozie, jednak jeśli już się zdarzy nie lekceważmy objawów i idźmy do stomatologa. Przy łagodnych zmianach wystarczy po prostu usunięcie kamienia nazębnego - nie jest to ani skomplikowane, ani bolesne. Jednak jeżeli stan zaawansowania choroby jest już znaczny, to to nie wystarczy.
Wtedy stomatolog musi wykonać zabieg tak zwanego kiretażu. W skrócie polega to na oczyszczeniu powierzchni korzenia i uzupełnienia ubytków kostnych za pomocą specjalnych wypełnień. Taki zabieg z pewnością będzie kosztowniejszy, niż po prostu usunięcie kamienia nazębnego, nie warto więc czekać z paradontozą na ostatnią chwilę.